Skip to main content

HBO GO przestało działać na niektórych telewizorach

Jest komentarz platformy.

Na forach i w mediach społecznościowych internauci alarmują, że HBO GO przestało działać na części starszych telewizorów. Sytuację skomentowali właściciele platformy streamingowej.

U niektórych osób próba włączenia aplikacji popularnej usługi zakończyła się komunikatem o błędzie. Informacja głosi, że oprogramowanie „nie jest wspierane na tym urządzeniu” i radzi, by skorzystać z innego sprzętu.

Aby zapewnić naszym subskrybentom najbezpieczniejsze, niezawodne i najlepsze wrażenia z transmisji strumieniowej, aplikacja HBO GO nie będzie już wspierać między innymi Samsung OS Tizen, wersja 2015 i starsze. Serdecznie przepraszamy za niedogodności” - napisało HBO na Twitterze, odpowiadając jednemu z użytkowników.

Internauci skarżą się jednak, że oprogramowanie nie działa także na odbiornikach LG, co platforma potwierdziła w innym opublikowanym wpisie. W tym przypadku usługi nie włączymy na modelach sprzed 2017 roku.

Aplikacja zniknęła nie tylko z wymienionych telewizorów, ale i innych sprzętów, w tym PS3 i starszych urządzeń z Androidem. HBO tłumaczy, że o planowanych zmianach informowano we wrześniu ubiegłego roku, a dodatkowo rozsyłano stosowne e-maile do użytkowników.

Abonenci z odbiornikami, które nie obsługują platformy, mogą kupić zupełnie nowy telewizor lub nabyć przystawkę, działającą na przykład pod kontrolą systemu Google. Przypomnijmy też, że niedługo do Polski wejdzie następca GO - HBO Max.

Zobacz także