Skip to main content

Hakerzy od kryptowalut i NFT przejęli konta brytyjskiej armii

Sprawcy wykorzystali profile do promowania inwestycji w blockchain.

W zeszły weekend konta brytyjskiej armii w mediach społecznościowych zostały przejęte przez niezidentyfikowanych sprawców. Włamywacze wykorzystali je, aby promować inwestycje związane z kryptowalutami i NFT.

Jak informuje portal PCGamer, hakerzy przejęli oficjalny profil wojska na Twitterze oraz kanał Youtube. Konto na portalu z materiałami wideo zostało wykorzystanie do odtwarzania spreparowanego, zapętlonego filmu, na którym Elon Musk promuje rzekomo konkretne inicjatywy związane z kryptowalutami. Jest to znany rodzaj oszustwa, do którego wcześniej wykorzystano między innymi profile gwiazd muzyki.

W przypadku konta na Twitterze, nazwę profilu najpierw zmieniono na „pssssd”, a następnie na „BAPESCLAN”. Jednocześnie w miejscu zdjęcia profilowego pojawiły się kolejno wizerunki różnych animowanych postaci. Następnie włamywacz zaczął udostępniać informacje związane z kilkoma kolekcjami NFT.

Zanim wojskowi odzyskali kontrolę nad swoimi profilami, haker zdążył jeszcze wysłać wiadomość „ATAKUJEMY PAKISTAN!”. Obecnie tweety i filmy opublikowane podczas włamania zostały usunięte, a brytyjskie Ministerstwo Obrony prowadzi dochodzenie, mające ustalić sprawców incydentu.

Zobacz także