Skip to main content

Gwiazda The Boys wyjaśnia, czemu Homelander ma obsesję na punkcie mleka

Miłość do nabiału stała się charakterystyczną cechą postaci.

Homelander - naczelny antagonista serialu i komiksu The Boys - pokazywany jest głównie jako niebezpieczny i pozbawiony skrupułów psychopata. Mimo to twórcy wpletli w postać wiele elementów humorystycznych, a jednym z nich jest obsesja na punkcie mleka. Odgrywający niemoralnego superbohatera aktor Antony Starr wyjaśnił, skąd wziął się ten motyw.

Jeśli pamięć mnie nie myli, to jako pierwsi wymyślili to scenarzyści i wielkie brawa dla nich, bo to było tak świetnie dziwaczne” - opowiada Starr w wywiadzie dla magazynu Rolling Stone, którego fragmenty cytuje serwis VG247. „Zaczęło się od tego, że używając rentgenowskiego wzroku, podglądałem, jak Madelyn Stillwell [kochanka superbohatera, którą jednocześnie traktuje nieco jak matkę - przyp. red.] karmiła pierwszą i czułem zazdrość do dziecka”.

A potem na początku drugiego sezonu znalazłem... znaczy się Homelander znalazł w lodówce mleko z jej piersi i został przyłapany na piciu go” - kontynuuje aktor. „To było tak zabawne i cudaczne, że chyba od razu po nagraniu sceny wysłałem emaila do głównego scenarzysty Erica Kripke, w którym napisałem »Chłopie, musimy w serialu umieścić tyle scen z mlekiem, ile się da. To będzie jak mały motyw albo charakterystyczny nawyk postaci. Musimy to zrobić«. Na to on odpowiedział »Już się tym zająłem stary, wrzucimy to wszędzie, gdzie się da«”.

Tak więc teraz, dodajemy mleko do każdej sceny, gdzie mamy taką możliwość. Nie musimy też z nim robić nic specjalnego. Mogę po prostu patrzeć się na kogoś i wziąć łyk mleka. Nie ma tu żadnego drugiego dna. Wyszło to naprawdę zabawnie, a fani są zachwyceni i uwielbiają ten motyw” - podsumowuje gwiazdor.

Zobacz na YouTube

Przypomnijmy, że serial The Boys dostępny jest na platformie Amazon Prime Video. Niedawno zadebiutował czwarty sezon produkcji, a jednocześnie zapowiedziano też piąty, który będzie już ostatnim. Produkcja przedstawia świat, w którym superbohaterowie są narcystyczni i zdeprawowani, ale ich niecne uczynki skutecznie tuszuje potężna agencja PR-owa. Z takim stanem rzeczy stara się walczyć grupa samozwańczych mścicieli - tytułowe Chłopaki - którzy doznali krzywdy ze strony herosów i nie doczekali się sprawiedliwości.

Zobacz także