Skip to main content

Gwiazda „Piratów z Karaibów” w ciekawym thrillerze „Boston Strangler”. Jest zwiastun

Premiera 17 marca.

Keira Knightley, gwiazda chociażby serii „Piraci z Karaibów”, wcieli się w dociekliwą reporterkę w thrillerze „Boston Strangler”. Opublikowano już zwiastun filmu. Premiera 17 marca na platformie Disney+.

Produkcja powstaje pod patronatem wytwórni 20th Century Studios. Jak czytamy w opisie opublikowanym przez studio, obraz „opowie historię Loretty McLaughlin - dziennikarki gazety Record-American - która odkrywa, że w mieście grasuje seryjny morderca o kryptonimie Dusiciel z Bostonu. Gdy zaczyna pojawiać się coraz więcej ofiar, Loretta postanawia poprosić o pomoc redaktorkę Jean Cole (w tej roli Carrie Coon). Duet naraża własne życie, aby poznać prawdę i doprowadzić śledztwo do końca”.

Keira Knightley na tropie niebezpiecznego przestępcyZobacz na YouTube

Co ciekawe, film powstał na bazie prawdziwej historii reporterki McLaughlin, która tropiła kryminalistę Alberto DeSalvo. Mężczyzna w latach 60. zabił trzynaścioro kobiet w różnym wieku. Najmłodsza ofiara miała 20 lat, a najstarsza 85 lat. Przypadek seryjnego mordercy doczekał się nawet ekranizacji w 1968 roku w postaci kryminału „Dusiciel z Bostonu”, autorstwa Richarda Fleischera.

Scenarzystą i reżyserem „Boston Strangler” został Matt Ruskin, autor takich dzieł jak „Crown Heights” i „Dopalacz”. Co ciekawe, w gronie producentów thrillera znalazł się między innymi Ridley Scott, reżyser na przykład filmów „Obcy - 8. pasażer Nostromo” i „Gladiator”.

Zobacz także