Skip to main content

GTA z Simpsonami. Fan tworzy remake gry Hit and Run

Chociaż prawdopodobnie nigdy w niego nie zagramy.

Youtuber o pseudonimie Reubs ponownie zaczął prace nad remake’m kultowej gry The Simpsons Hit and Run. W swoim najnowszym materiale, który w ciągu tygodnia obejrzało ponad milion osób, twórca podzielił się informacjami o wznowionym projekcie.

W opublikowanym filmie internauta wyjaśnia, że udało mu się połączyć wszystkie poziomy gry w jeden otwarty świat. W przyszłości doda kolejne elementy, takie jak poprawki fizyki pojazdów, działający multiplayer, zadania i odświeżone tekstury. Całość działa na silniku Unreal Engine 5.

Reubs już wcześniej pracował nad nową wersją Simpsons Hit and Run, jednak anulował projekt w obawie przed ewentualnym pozwem od właścicieli praw do gry. Teraz zaznaczył, że remake powstaje jedynie „w celach rozrywkowych” i nie planuje nigdy udostępnić go do pobrania.

Simpsons Hit and Run zadebiutowało w 2003 roku na PC, PS2, GameCube i oryginalnym Xboxie, a pod względem rozgrywki gra stanowi parodię wydanego dwa lata wcześniej GTA 3. Podczas zabawy możemy swobodnie poruszać się pieszo i samochodem po miasteczku Springfield oraz wykonywać przeróżne misje dla spotkanych postaci. Tytuł uzyskał bardzo dobre opinie recenzentów i graczy.

Zobacz także