Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 6 jeszcze nie zapowiedziano, ale fani tworzą już wymarzonych bohaterów

Nowe wcielenie Tommy'ego Vercetti i inne postacie.

Choć studio Rockstar Games ani razu nie wspomniało jeszcze o istnieniu GTA 6, internauci wyobrażają sobie już, kim mogliby być protagoniści gry. W serwisie Reddit powstał wątek z opisami wymarzonych bohaterów.

„Powiedzcie mi, jak wyglądają, jak brzmią, w jaki sposób chodzą, jak mówią i się zachowują, jakie są ich obyczaje” - podpowiada autor wątku, travoxe. Pojawiło się już kilkadziesiąt odpowiedzi. Choć część osób pragnie tylko postaci bazowanej na Tommym Vercetti - zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, w GTA 6 wrócimy właśnie do Vice City - to większość fanów puszcza wodze fantazji, kreując ciekawe osobistości, wraz z tłem fabularnym.

Klimat stylizowanego na Miami miasta Vice City wymaga odpowiednich postaci

Oto kilka najwyżej ocenianych pomysłów:

„Uciekinier z więzienia, który miał trafić do zakładu karnego w Liberty City, przejeżdżający przez San Andreas busem policyjnym. Pojazd zostaje przechwycony przez gang, który szuka swojego szefa, również znajdującego się w wozie. Bohater ucieka dzięki akcji ratunkowej gangu, a szef bierze go pod swoje skrzydła, by wykonywał dla niego misje w Vice City”.

„Skorumpowany, były policjant z Liberty City, który stoczył się po nieudanej próbie dostarczenia więźnia busem do San Andreas. Szuka osób, które uciekły z pojazdu” - to oczywiście postać nawiązująca do pierwszej.

„Artystka mieszkająca w San Fierro. Pasjonatka scuba divingu i kolekcjonowania podwodnych bogactw. Ma długi w sklepie komiksowym oraz sklepie ze zdalnie sterowanymi pojazdami. Bierze udział w wyścigach samochodów i dronów”.

Są też mniej szczegółowe opisy, sugerujące tylko kierunek, który powinien obrać Rockstar, pisząc postać:

„Chciałbym zobaczyć protagonistę, który jest pewniejszy siebie, bardziej zarozumiały, sprytny i po prostu bardziej cool. Coś jak Tommy Vercetti. To byłaby ciekawa zmiana po cynicznych/pesymistycznych postaciach, w których lubuje się Rockstar, jak Niko, Michael, Franklin”.

Jeśli chodzi o GTA 6, pojawiło się już mnóstwo przecieków dotyczących gry, jednak najpopularniejszy mówi o silnych inspiracjach serialem Netflixa „Narcos”. Akcja rozgrywa się rzekomo w latach 70. i 80., w Vice City i nowej fikcyjnej lokacji, stworzonej na wzór Rio de Janeiro. Niektóre liniowe misje przeniosą też graczy do Liberty City, ale miasta nie będzie można zwiedzać.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły