Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 6 - ciekawy świat ważniejszy dla graczy niż fabuła i tryb online

Wynika z ankiety.

Użytkownik Reddita przeprowadził wśród społeczności oczekującej na GTA 6 ankietę, z której wynika, że gracze najbardziej oczekują od Rockstar Games zaprojektowania żywego świata wypełnionego aktywnościami. To ważniejsze niż fabuła i tryb sieciowy.

„Na co najbardziej czekasz w GTA 6?” - pyta internauta. Tylko 191 osób zagłosowało na rozgrywkę sieciową, 1,1 tys. na historię, a 1,6 tys. na świat i poboczne aktywności niezwiązane z misjami.

Wyniki ankiety

Pod ankietą nie zabrakło dyskusji, która dodatkowo utwierdza w przekonaniu, że gracze docenią przede wszystkim możliwość zabawy po ukończeniu fabuły oraz świat, który sprawia wrażenie żyjącego.

„To, czy w grę warto grać więcej niż raz, zależy od otwartego świata” - uważa burrekatt. „Zawsze dobrze jest zrobić przerwę od liniowych i oskryptowanych misji i wziąć udział w losowych zdarzeniach. Tworzy to pewne flow i wrażenie żyjącego, oddychającego świata, który nigdy nie śpi (...). Kiedy skończymy fabułę, wciąż będzie co robić. W przeciwnym przypadku będzie wrażenie, że dotarliśmy do martwego końca”.

Rockstar Games dało już popis swoim poprawionym umiejętnościom kreowania otwartego świata w Red Dead Redemption 2. W przeciwieństwie do GTA 5, w którym mieszkańcy miasta po prostu przechadzają się po chodnikach, NPC w RDR 2 mają plan dnia - wstają nad ranem, następnie zajmują się swoimi sprawami lub idą do pracy, a pod wieczór mogą wstąpić do saloonu, by na koniec wrócić do domu.

Druga część westernowej serii wciąż nie może się jednak pochwalić dużą liczbą aktywności pobocznych, a wygląda na to, że między innymi tego oczekują fani serii.

Rockstar wciąż nie zapowiedział GTA 6.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze