Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Grę Star Wars od Ubisoftu zobaczymy już w tym roku

Twórcy szykują coś wielkiego.

Po długim okresie ciszy, w końcu otrzymaliśmy konkretną informację odnośnie nowej gry z serii Star Wars od Ubisoftu. Jeden z twórców wyraźnie zasugerował, że w 2023 roku doczekamy się oficjalnej zapowiedzi tytułu.

W ramach przypomnienia, za projekt odpowiada należące do Ubisoftu studio Massive Entertainment. O rozpoczęciu prac nad produkcją dowiedzieliśmy się w 2021 roku, gdy francuski deweloper poinformował o nawiązaniu współpracy z Lucasfilm Games. Od tego czasu nie otrzymaliśmy żadnych nowych wieści, aż do niedawna.

Wygląda na to, że w przeciągu najbliższych miesięcy doczekamy się oficjalnej zapowiedzi gry. Julian Gerighty - dyrektor kreatywny z Massive Entertainment - opublikował na Twitterze życzenia noworoczne dla graczy. Zaznaczył jednocześnie, że 2023 rok będzie dla studia ważnym czasem, dodając do wpisu hasztag #MassiveStarWars oraz grafikę z nazwą wspomnianej marki. Wydanie produkcji w tym roku wydaje się niemożliwe, możemy więc sądzić, że deweloper miał na myśli oficjalną zapowiedź lub prezentację.

Wszystko wskazuje na to, że prace nad tytułem przyśpieszyły tempa. Kilka tygodni temu informowaliśmy, że Massive Entertainment rozpoczęło proces testowania gry. Do playtestów zaproszono wszystkich chętnych, którzy mogą dotrzeć do szwedzkiego miasta Malmö.

Warto zaznaczyć, że drugim z opracowywanych przez studio projektów jest Avatar Frontiers of Pandora. Tytuł miał trafić na rynek w marcu 2023 roku, premierę jednak przesunięto na nieznany bliżej termin. Zdaniem insidera Toma Hendersona, na debiut nowych Gwiezdnych Wojen trzeba będzie poczekać do co najmniej 2025 roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze