Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lead gameplay designer Cyberpunk 2077 odszedł z CD Projekt Red

Andrzej Zawadzki żegna się z zespołem.
  • Andrzej Zawadzki odchodzi z polskiego zespołu
  • Pracował nad Wiedźminem 3 i Cyberpunk 2077
  • Przyczyny rezygnacji nie są pewne

Andrzej Zawadzki, pełniący funkcję lead gameplay designera Cyberpunk 2077, odchodzi ze studia CD Projekt Red, w którym spędził niemal osiem lat. Wiadomość przekazał za pośrednictwem Twittera.

„Po niemal ośmiu latach, mój czas w CDPR dobiegł końca. Czas na nową przygodę. Dziękuję każdej osobie, którą spotkałem na swojej drodze. To był zaszczyt i przyjemność. Do zobaczenia” - napisał deweloper.

Andrzej Zawadzki dołączył do polskiego studia w 2013 roku jako tester i analityk w QA, czyli dziale kontroli jakości. W tej roli pracował nad Wiedźminem 3 i dodatkami. Następnie w 2016 roku objął posadę młodszego projektanta rozgrywki Cyberpunk 2077, finalnie awansując na starszego projektanta rozgrywki w marcu ubiegłego roku. Był jedną z kilku osób przewodzących zespołowi odpowiedzialnemu za Gameplay Design najnowszej gry CD Projekt Red.

Deweloper nie podał przyczyny odejścia ze studia, jednak użytkownik gregski, moderator oficjalnego forum CD Projekt Red, rzuca nieco światła na potencjalny powód podjęcia decyzji:

„[Zawadzki - red.] był jednym z członków zespołu, który najmocniej bronił deweloperów [Cyberpunk 2077 - red.] przed groźbami śmierci i nienawiścią, których doświadczali po ogłoszeniach dotyczących przesunięcia premiery gry, dodatkowo wzmocnionych po 10 grudnia” - tłumaczy gregski. „Wszystko to w czasie, kiedy sam dochodził do siebie po problemach ze zdrowiem psychicznym (tweetował o tym)”.

„Kilkukrotnie wspominał, jak sieciowa kampania nienawiści go rani. Wiele razy robił sobie przerwy od mediów społecznościowych, zanim ogłoszono tę wiadomość” - kontynuuje moderator forum.

O groźbach skierowanych do twórców Cyberpunk 2077 informowaliśmy również w naszym serwisie. „Jesteśmy ludźmi, tak jak wy” - pisał w październiku Zawadzki, stając w obronie projektantów Cyberpunk 2077 po przełożeniu debiutu. „Wysyłanie gróźb śmierci do deweloperów jest całkowicie nieakceptowalne i po prostu złe”.

Większość internautów - szczególnie na wspomnianym forum - życzy Zawadzkiemu wszystkiego dobrego i powodzenia. Pojawiają się jednak również prośby o ujawnienie „prawdziwej natury” CD Projekt Red oraz nakreślenia „rzeczywistego obrazu” prac nad Cyberpunk 2077.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze