Skip to main content

Głos Batmana już nigdy nie będzie taki sam. Zmarł aktor Kevin Conroy

Wcielał się w Mrocznego Rycerza od 30 lat.

Kevin Conroy, aktor podkładający głos pod postać Batmana w wielu filmach, serialach i grach, zmarł w wieku 66 lat. W ostatnim czasie zmagał się z rakiem. O śmierci artysty dowiedzieliśmy się z emocjonalnego wpisu jego przyjaciółki z planu, Diane Pershing.

„Bardzo smutna wiadomość: nasz ukochany głos Batmana, Kevin Conroy, zmarł” - napisała na swoim profilu na Facebooku. Chorował już od jakiegoś czasu, ale pomimo tego poświęcał wiele czasu, aby dawać radość swoim fanom. Będzie go bardzo brakowało nie tylko nam - obsadzie serialu - ale także rzeszom fanów na całym świecie”.

Conroy zadebiutował jako człowiek-nietoperz w serii animowanej pt. „Batman”, emitowanej w latach 1992-1995. Potem mogliśmy go usłyszeć między innymi w serialach „Batman - 20 lat później” czy „Liga Sprawiedliwych” lub filmach „Batman: Maska Batmana” i „Batman: Powrót Jokera”.

Serial animowany „Batman” z 1992 roku doczekał się nawet poprawionej cyfrowo wersjiZobacz na YouTube

Do tego użyczał głosu w grach z serii „Batman: Arkham” i „Injustice”. Łącznie wystąpił w ponad 400 epizodach różnych produkcji. Aktora wielokrotnie doceniano za charakterystyczną, chropowatą barwę , która stała się nieodłącznym elementem zwłaszcza pierwszych ekranizacji historii o Batmanie.

Zobacz także