Skip to main content

Gladiator 2 na pierwszym zwiastunie. Tak prezentuje się sequel epickiego dramatu sprzed 20 lat

Poznamy dalsze losy pobocznych postaci z oryginału.

Wytwórnia Paramount Pictures opublikowała zwiastun filmu Gladiator 2, czyli sequela do wielkiego kostiumowego widowiska z 2000 roku. Trailer przedstawia całą główną obsadę, pełne akcji sceny walki oraz skorumpowanie elit starożytnego Rzymu.

Jak możemy się dowiedzieć, akcja filmu dzieje się 20 lat po wydarzeniach z poprzedniego filmu. Poznajemy w nim dalsze losy Luciusza, syna Lucylli i tym samym siostrzeńca Kommodusa - poprzedniego antagonisty. Dorosły już Luciusz z rozkazu matki wychowywany był w afrykańskiej Numidii. Prowadzi tam spokojne życie w towarzystwie żony i dziecka. Sielanka jednak przechodzi do historii, gdy ziemie te najeżdżają wojska rzymskie pod przywództwem generała Marcusa Acadiusa.

Bohater zostaje wzięty w niewolę i zabrany do Rzymu, gdzie dołącza do drużyny gladiatorów prowadzonej przez Macrinusa, będącego majętnym i wpływowym handlarzem bronią. Po poznaniu historii Maximusa - czyli fabuły oryginalnego filmu - Luciusz postanawia przebyć podobną ścieżkę. Chce wywalczyć sobie na arenie szacunek i wolność, a następnie dokonać zemsty na Marcusie Acadiusie. W tle obserwujemy także despotyczne rządy dwóch aroganckich i zdemoralizowanych synów cesarza: Karakalli i Gety. Zwiastun można zobaczyć poniżej.

Zobacz na YouTube

Podobnie jak w wypadku pierwowzoru, Gladiator 2 również miesza historyczne wydarzenia i postacie z wątkami i bohaterami wymyślonymi na potrzeby filmu. Karakalla i Geta byli faktycznymi rzymskimi cesarzami o ciekawej historii. Również Lucylli była wzorowana na faktycznej cesarzowej o tym imieniu. Natomiast główny bohater Lucjusz, Macrinus oraz Marcus Acacius zostali to postacie fikcyjne.

W roli głównej jako Luciusza zobaczymy Paula Mescala, który miał zachwycić reżysera Ridleya Scotta swoim występem w serialu Normalni Ludzie. W postać Marcusa Acaciusa wcieli się natomiast Pedro Pascal (The Last of Us, Mandalorianin), a rolę Macrinusa odegra Denzel Washington (Amerykański Gangster, Niepostrzymany). Connie Nielsen i Derek Jacobi powtórzą swoje role z pierwowzoru, odpowiednio jako Lucylla i senator Gracchus. Obraz trafi na ekrany kin w 15 listopada.

Zobacz także