Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite niczym Roblox. Gra dostanie integrację z edytorem Unreal Engine

Tryb Kreatywny 2.0 już w przyszłym tygodniu.

Firma Epic Games potwierdziła, że już w przyszłym tygodniu zadebiutuje Tryb Kreatywny 2.0, a więc ulepszona wersja edytora Fortnite, operująca na silniku Unreal Engine 5. Na razie jednak tylko w wersji beta.

Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, Unreal Editor dla Fortnite (w skrócie UEFN) zostanie udostępniony 22 marca w sklepie Epic Games Store. W porównaniu do pierwszej wersji Trybu Kreatywnego, ulepszony edytor pozwoli na projektowanie własnych gier przy użyciu silnika Unreal Engine oraz języka programowania Verse.

Do użytku graczy udostępniony zostanie szeroki wachlarz narzędzi, w tym funkcja modelowania i importu niestandardowych zasobów, różnorakie materiały, efekty dźwiękowe, edytor Sequencer, umożliwiający projektowanie cutscenek w czasie rzeczywistym, oraz system Control Rig do tworzenia animacji.

Zgodnie z obietnicami Tima Sweeneya - prezesa Epic Games - zaprojektowane elementy będzie można opublikować bez nawiązywania żadnych umów. Wedle założeń twórców, UEFN ma być prostym narzędziem, dzięki któremu kreatywni gracze zarobią na opublikowanych treściach.

Edytor będzie z czasem rozwijany o kolejne funkcje. Nie podano jednak terminu premiery pełnej wersji. Co istotne, Tryb Kreatywny 2.0 nie zastąpi oryginalnego narzędzia. Gracze wciąż będą mogli wspólnie tworzyć nowe mapy bezpośrednio z poziomu gry.

Na koniec warto wspomnieć, że Fortnite nie obsługuje już oficjalnie systemów Windows 7 i 8. Znaczny wzrost wymagań technicznych gry sprawił, że do rozgrywki wymagany jest aktualnie Windows 10 lub 11.

Od Sezonu 2 Rozdziału 4 Fortnite: Battle Royale gracze będą musieli używać systemu Windows 10 lub nowszego, by dalej grać w Fortnite natywnie na PC z oficjalnym wsparciem. Systemy Windows 7 i 8 oficjalnie przestały być obsługiwane w Fortnite” - napisano w komunikacie.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze