Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Firmament to nowa gra twórców legendarnego Myst. Znamy datę premiery

Kolejna porcja zagadek.

Firmament to nowa porcja zagadek w trzech wymiarach od studia Cyan, specjalizującego się w tym nietypowym gatunku od czasów wydania legendarnego Myst, niemal trzy dekady temu.

Jak ujawniono za pośrednictwem świeżego materiału wideo, sfinansowana pięć lat temu na Kickstarterze produkcja ukaże się już w przyszłym miesiącu, 18 maja. Zmierza na PC.

Tytuł stawia na założenia, które będą bardzo dobrze znane wszystkim miłośnikom gatunku. Eksplorujemy trójwymiarowe środowiska w tajemniczych światach. Te pozbawione są przeciwników, a jedynym wyzwaniem są przeróżne zagadki logiczne i środowiskowe. „Poznaj historię tego na pozór opuszczonego świata, ujawniając tajemnice trzech niepowtarzalnych krain” - czytamy w opisie.

Firmament stawia na steampunkową estetykę, co przełoży się na spore nagromadzenie przeróżnych maszyn do naprawienia i uruchomienia. Pewną innowacją jest zakładane na ramię urządzenie zwane „Asystentem”, za pomocą którego będziemy wchodzić w interakcje ze znajdowanymi urządzeniami.

Nie spotkamy zbyt wiele postaci. Poza Asystentem towarzyszyć nam będzie tylko tajemnicza zjawa, która pragnie podzielić się z swoją własną historią. W trakcie podróży trafimy do trzech krain, z własnymi sekretami do odkrycia. W jakim celu powstały? Czy faktycznie są opuszczone? Pytań nie zabraknie.

Charakterystyka produkcji sprawia, że ta świetnie nadaje się także na sprzęt VR. Gra zmierza więc nie tylko na tradycyjne wyświetlacze, ale także na Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift, Rift S oraz Quest 2 przez kabel Oculus Link.

Firmament będzie pierwszą produkcją Cyan od czasu świetnego Obduction z 2016 roku. Deweloperzy nie próżnują i już jakiś czas temu potwierdzili, że pracują także na remakiem Riven, kolejnej legendarnej produkcji dla miłośników zagadek.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze