Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Legendarna przygodówka wraca po 25 latach. Riven dostanie remake

Następca słynnego Myst.

Dziś 25. rocznica premiery gry Riven. Jak lepiej uczcić okazję, jeśli nie zapowiedzią remake’u słynnej przygodówki? Studio Cyan zapowiedziało, że tworzy nową wersję.

Riven było najlepiej sprzedającą się grą 1997 roku. Projekt przygotowano na bazie popularności Myst, wydanego kilka lat wcześniej. Postawiono na identyczne założenia: eksploracja dużych lokacji w perspektywie pierwszej osoby, ze sporą liczbą zagadek logicznych do rozwiązania na każdym kroku.

Teraz Cyan zapowiedziało, że przygotowuje „współczesny remake”, obiecując swobodne przemieszczanie się w trójwymiarowych lokacjach i koniec z żonglowaniem płytami. Dlaczego jednak trzeba było czekać aż 25 lat?

„Riven to jedna z najbardziej cenionych gier w historii studia”napisano w ogłoszeniu. „Nie podchodzimy do tego tematu bez namysłu. Cyan to małe, niezależne studio. Chcieliśmy upewnić się, że jesteśmy w stanie zabrać się za taki skomplikowany, drogi oraz trudny pomysł i dobrze do zrealizować”.

Nie podano żadnych detali na temat daty premiery czy platform docelowych. Pozostaje czekać na dalsze informacje, a także na odświeżenie pozostałych trzech części serii Myst: Exile, Revelation oraz End of Ages. Pierwsza odsłona na przestrzeni lat otrzymała liczne remastery, w tym remake od samego Cyan - w ubiegłym roku.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze