Skip to main content

"Finansowe oszustwo i destrukcja planety" - platforma z grami indie ostro o NFT

Itch.io zabrało głos.

Właściciele Itch.io, popularnej platformy dla gier niezależnych, zabrali głos w debacie na temat NFT. Osoby zarządzające serwisem w ostrych słowach krytykują pomysł na takie tokeny.

NFT to scam. Jeśli ktoś myśli, że są faktycznie użyteczne i są czymś więcej niż wykorzystywaniem twórców, finansowym oszustwem i destrukcją planety, to powinien przemyśleć swoje wybory życiowe” - napisano w komunikacie na Twitterze.

Co więcej, pie***lić każdą firmę, która zapewnia, że wspiera twórców, ale jednocześnie popiera NFT. Taka firma jest zainteresowana wyłącznie własnymi zyskami i perspektywą bogactwa, niczym więcej” - dodano.

Itch.io oferuje ponad 400 tysięcy gier

Jak można być tak głupim?” - kończy Itch.io. Założony w 2013 roku serwis w ostatnich latach wyrósł na jedną z największych w sieci platform dla niezależnych twórców.

NFT to cyfrowe tokeny kupowane za kryptowaluty, zawierające informacje na temat właściciela zawartości. Treści mogą być różne: fragmenty kodu, linki do plików graficznych, czy przedmioty do użycia w grach.

Podejście Itch.io wydaje się nie być odosobnione. Kolejne firmy zaczynają dystansować się od pomysłu, czy to po krytyce gracze, czy z własnej inicjatywy. Są oczywiście wyjątki: Ubisoft zapewnia, że gracze po prostu „nie rozumieją” konceptu, a Konami planuje kolejne aukcje.

Zobacz także