Skip to main content

Film Uncharted dostanie sequel. Sony Pictures ujawnia plany na nadchodzące produkcje

Wytwórnia rozwija wiele projektów.

Podczas trwających branżowych targów CineEurope w Barcelonie przedstawiciele wytwórni Sony Pictures podzielili się planami dotyczącymi nadchodzących filmów. Wśród ogłoszeń oficjalnie potwierdzono, że ekranizacja gry Uncharted z Tomem Hollandem w roli głównej doczeka się sequela.

Jak informuje serwis Variety nową odsłonę Uncharted jedynie wspomniano, także projekt najwyraźniej znajduje się na bardzo wczesnym etapie produkcji. Zapewne bardziej szczegółowe informacje poznamy, kiedy obraz będzie bliżej premiery. Jednocześnie przypomniano, że to nie jedyna powstająca w wytwórni ekranizacja gry - drugim przedsięwzięciem jest aktorska adaptacja Legend of Zelda, tworzona we współpracy z Nintendo po zeszłorocznym sukcesie Super Mario Bros.

Z innych wspomnianych dzieł można wymienić, chociażby „SNL 1975” od reżysera Jasona Reitmana, opowiadający o kulisach powstania słynnego programu rozrywkowego Saturday Night Live, postapokaliptyczne „28 lat później” - trzecią odsłonę autorskiego cyklu reżysera Danny’ego Boyle’a - a także ekranizację głośnej powieści „Klara i słońce”. Za reżyserię odpowiada Taika Waititi, a w rolach głównych zobaczymy Jennę Ortegę i Sama Mendesa. Na koniec usłyszeliśmy też, że powstaje film o członkach zespołu The Beatles, ale o tym projekcie też na razie niewiele wiadomo.

Zobacz na YouTube

Wytwórnia nie zapomniała także pochwalić się projektami, które znajdują się bliżej premiery. Ogłoszono zakończenie głównego etapu produkcji „Kravena Łowcy”, czyli kolejnej ekranizacji komiksu Marvela - film trafi do kin w grudniu. Podobnie zresztą do komediowego akcyjniaka „Wilki”, w którym główne role grają George Clooney oraz Brad Pitt. Natomiast pod koniec lata będzie można zobaczyć „Venom: Ostatni Taniec”, czyli zwieńczenie trylogii przygód kosmicznego anty-bohatera.

Ciekawie ma się także sprawa rzekomego ostatniego filmu w karierze reżysera Quentina Tarantino. „Krytyk filmowy”, bo pod takim tytułem powstawał dziesiąty obraz filmowca - został podobno anulowany na początku roku. Mimo to Sony Pictures zapowiedziało chęć nawiązania współpracy z gwiazdorem nad jego kolejnym projektem. „Mamy nadzieję, że Quentin Tarantino będzie chciał zrobić swój ostatni film razem z nami” - powiedział Steven O’Dell szef działu międzynarodowej dystrybucji Sony Pictures.

Zobacz także