Skip to main content

Film Super Mario Bros z nowym zwiastunem

Więcej kultowych postaci i scena z Mario Kart.

W sieci pojawił się nowy zwiastun filmu Super Mario Bros, czyli nadchodzącej animowanej produkcji o przygodach słynnego hydraulika. Możemy się z niego dowiedzieć, że w filmie pojawi się więcej kultowych postaci, niż ujawniono wcześniej.

Zwiastun zaczyna się od przybycia Mario do wielkiego koloseum, gdzie mierzyć się będzie z Doneky Kongiem. Walka ta nie przebiega dla bohatera pomyślnie, ale można się domyślać, że ostatecznie wyjdzie z tego cało. Następnie po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć, jak w filmie prezentuje się Księżniczka Peach - która najwidoczniej przewodzi ruchowi oporu przeciwko podbojom Bowsera - oraz brat Mario, czyli Luigi.

Miłym akcentem jest fakt, że producenci filmu najwidoczniej próbowali zmieścić w nim dużo odniesień do innych gier z uniwersum Mario, a nie tylko standardowych tytułów platformowych. Widzimy zatem scenę wyścigu, wyraźnie nawiązującą do cyklu Mario Kart, a także postać grzybowego Toad’a z plecakiem, który być może odwołuje się do gry Captain Toad Treasure Tracker na Nintendo 3DS oraz Switch.

Fabuła filmu najpewniej skupiać się będzie na Mario i Luigim, którzy w jakiś sposób po raz pierwszy trafiają do magicznego świata. Różne krainy alternatywnego uniwersum są stopniowo są przejmowane przez armię złego Bowsera, a słynna postać musi stanąć po stronie obrońców, by odeprzeć najeźdźcę.

Według udostępnionej do tej pory informacji, film pojawi się w Polsce 26 kwietnia. W głównych rolach usłyszymy między innymi Chrisa Pratta („Strażnicy Galaktyki”) jako Mario, Charliego Day’a („Pacific Rim: Rebelia”) w roli Luigiego, Księżniczka Peach przemówi głosem Anyi Taylor-Joy („Gambit Królowej”), natomiast Bowsera zagra Jack Black („Jumanji: Przygoda w dżungli”).

Za reżyserię odpowiadają Aaron Horvath i Michael Jelenic (pracowali wcześniej nad „Teen Titans Go!”), natomiast scenariusz napisał Matthew Fogel („LEGO Przygoda 2”, „Minionki: Wejście Gru”).

Zobacz także