Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Film „Super Mario Bros” przebojem w kinach. W pięć dni pobił kilka rekordów

Wynik przewyższający prognozy.

Film „Super Mario Bros” okazał się strzałem w dziesiątkę. Animacja w ciągu zaledwie pięciu dni pobiła już kilka rekordów. W samych Stanach Zjednoczonych i Kanadzie produkcja zarobiła 204,6 milionów dolarów.

Co więcej, zyskała miano najbardziej kasowej ekranizacji gry wideo w historii amerykańskiego rynku, pokonując tym samym widowisko „Sonic. Szybki jak błyskawica 2” z wynikiem 72,1 milionów dolarów. Ponadto może pochwalić się najlepszym pięciodniowym otwarciem w dziejach USA. Miejsce na szycie do tej pory zajmował obraz „Transformers: Zemsta upadłych”, który w 2009 roku zarobił w podobnym okresie 200 milionów dolarów.

Oprócz tego uwzględniając wyniki ze światowych kas, animacja zgarnęła w sumie 377,6 milionów dolarów, co znacznie przewyższyło początkowe prognozy. Jak wskazuje redakcja Deadline, „Super Mario Bros” zanotował największe globalne otwarcie w historii filmów animowanych. Dotychczas rekordzistą była „Kraina lodu 2” (358,5 milionów dolarów), ale zauważmy, że zadebiutowała w 2019 roku, kiedy to bilety do kin były nieco tańsze.

Szkoda, że Polacy jeszcze trochę poczekają na „The Super Mario Bros. Movie”

Animacja również osiągnęła najlepsze otwarcie w historii kin IMAX - 21,6 milionów dolarów globalnie i 16,6 milionów dolarów w Ameryce Północnej. Przypomnijmy, że na widowisko wydano około 100 milionów dolarów, a pierwsze opinie krytyków wcale nie były aż tak przychylne.

Obraz jednak wyszedł tuż przed Wielkanocą, więc świąteczny czas i brak poważnego konkurenta w walce o widza sprawiły, że wielkie tłumy wybrały się na seans „Super Mario Bros”. Niestety w Polsce film zadebiutuje dopiero 26 maja.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze