Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Film „Return to Silent Hill” z konkretami. Znamy fabułę i obsadę

Zdjęcia wystartują w przyszłym miesiącu.

Poznaliśmy szczegóły zapowiedzianego w zeszłym roku „Return to Silent Hill”, a więc filmu inspirowanego kultowym Silent Hill 2.

Redakcja Deadline potwierdziła, że pozycję reżysera produkcji objął Christophe Gans, a więc twórca oryginalnego „Silent Hill” z 2006 roku. Artysta zajął się jednocześnie stworzeniem scenariusza, w czym pomogli Sandra Vo-Anh oraz William Josef Schneider.

Pierwsze zdjęcia filmu powinny rozpocząć się już w przyszłym miesiącu w Niemczech oraz Europie Wschodniej. W role głównych bohaterów wcielą się Jeremy Irvine („Czas Wojny”, „Upadli”) oraz Hannah Emily Anderson („Zabij i żyj”, „Noc Oczyszczenia”).

»Return to Silent Hill« to iście mitologiczna historia miłosna o kimś zakochanym na tyle głęboko, by pójść do piekła i uratować drugą osobę” - wyjaśnia Christophe Gans. „Jestem wniebowzięty, że wspaniałe talenty Jeremy'ego Irvine'a, jak i Hannah Emily Anderson zabiorą nas w tę podróż do świata psychologicznego horroru, który, mam nadzieję, zarówno ucieszy, jak i zaskoczy fanów Silent Hill”.

Jak podano w komunikacie, opowieść skupi się na losach Jamesa, mężczyzny załamanego po odejściu ukochanej. Bohater - zainspirowany tajemniczym listem - powróci do tytułowego Silent Hill, by odnaleźć zaginioną miłość. Wraz z dalszą eksploracją mrocznego miasta, James zmierzy się z kolejnymi koszmarami, które zmuszą go do zakwestionowania stanu własnego zdrowia psychicznego.

Christophe i ja ściśle współpracowaliśmy z naszymi partnerami w Konami, gdy odświeżali oryginalną grę, aby stworzyć również odpowiednią wersję Silent Hill dla kinowej widowni” - tłumaczył producent Victor Hadida. „W filmie nie zabraknie kultowych potworów, ale pojawią się także nowe pomysły”. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, produkcja powinna zadebiutować w 2023 roku. Nie podano jednak konkretnego terminu.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze