Skip to main content

Film „Five Nights At Freddy’s” z datą premiery. Pokazano pierwszy kadr

Blumhouse podgrzewa atmosferę.

Film „Five Nights At Freddy’s” - będący ekranizacją popularnej serii gier o tym samym tytule - otrzymał oficjalną datę premiery. Co więcej, studio Blumhouse opublikowało pierwszy kadr z produkcji, która zadebiutuje w tym samym momencie w kinach i streamingu już 27 października tego roku.

Będzie to zarazem czwarty obraz wspomnianej wytwórni współpracującej z Universal Pictures, który wyląduje na platformie streamingowej Peacock. Jak przypomina portal Deadline, wcześniej znalazły się tam takie horrory jak „Podpalaczka”, „Halloween zabija” czy zeszłoroczne „Halloween. Finał”.

Warto wspomnieć, że Blumhouse ma duże doświadczenie z kinem grozy. Studio wyprodukowało chociażby „Paranormal Activity: Naznaczeni”, „Wyspę Fantazji”, „Glass” czy serię „Noc oczyszczenia”.

Za kamerą „Five Nights At Freddy’s” stanęła Emmie Tammi, która ma na swoim koncie takie filmy jak „Demony Prerii” i „Into the Dark”. Zaznaczmy, że reżyserka napisała scenariusz wspólnie z projektantem gry Scottem Cawthonem i filmowcem Sethem Cuddebackiem.

Fabuła ekranizacji Five Nights at Freddy’s skupia się na losach Mike’a Schmidta, pracownika ochrony zaczynającego swoją przygodę w lokalu Freddy Fazbear's Pizza. W trakcie pierwszej nocnej zmiany mężczyzna zauważa, że mechaniczne kukiełki restauracji, które bawią dzieci w ciągu dnia, pod osłoną ciemnością zamieniają się w przerażające istoty.

W obsadzie filmu znaleźli się między innymi Josh Hutcherson (seria „Igrzyska śmierci”, Matthew Lillard („Bosh”, „Cały on”, „Good Girls”), Mary Stuart Masterson („Benny i Joon”, „Rodzina zastępcza”, „W rękach Boga”), Kat Conner Sterling („Tydzień życia”) czy Elizabeth Lail („Ty”, „Dawno, dawno temu”, „Countdown”).


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Zobacz także