Skip to main content

Fani strategii mogą zacierać ręce. Poznaliśmy datę premiery Ara: History Untold

Zapowiada się ciekawie.

Studio Oxide Games podało konkretną datę premiery Ara: History Untold. Ciekawie zapowiadająca się strategia czasu rzeczywistego zadebiutuje na rynku we wrześniu tego roku.

Jak czytamy w oficjalnej zapowiedzi, mowa konkretnie o 24 września. Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami, tytuł zmierza wyłącznie na PC (Steam) i będzie dostępny w Game Passie od dnia debiutu.

Produkcja przypomina nieco serię Cywilizacja, z akcją umieszczoną na proceduralnie generowanej Ziemi, ale bez mapy podzielonej na charakterystyczne heksy. Zamiast tego dostaniemy regiony, podobnie jak w grach Paradoxu lub w serii Total War.

Zobacz na YouTube

W swoim rdzeniu Ara jest klasyczną, turową grą strategiczną, która obejmuje zakres historii ludzkości od czasów starożytnych aż do ery nowożytnej i później” - wyjaśnia Brian Stone z Xbox Games Studios. „Ale jest to również gra, w którą Oxide wlało naprawdę wiele nowoczesnych elementów. Wizualia gry są czymś zupełnie wyjątkowym, czego nigdy wcześniej nie widzieliście”.

Wszystko to jest generowane proceduralnie za każdym razem, gdy zaczynasz nową grę. Za każdym razem otrzymujesz inny świat. Będzie on pełen różnych biomów” - czytamy dalej. „To żywy świat, pełen wszelkiego rodzaju interesujących rzeczy, które chcemy, aby gracze zobaczyli”.

Nie mniej ciekawie zapowiada się tryb sieciowy, zbudowany z tur rozgrywanych przez graczy w tym samym czasie.Polega to na tym, że wszyscy gracze ogłaszają swój ruch w tym samym momencie, a następnie wszystkie akcje są dzieją się równocześnie” - wyjaśniono.

Zobacz także