Skip to main content

F1 Manager 2022 nadjedzie latem. Strategia imponuje grafiką

Pośrednie ściganie.

Screen z F1 Manager 2022, wyścig w deszczu
Źródło zdjęcia: Frontier Developments

F1 Manager 2022 ukaże się 30 sierpnia. Twórcy ze studia Frontier Developments podzielili się także pierwszym konkretnym zwiastunem, prezentującym imponującą oprawę graficzną.

Jednocześnie ujawniono także szereg informacji na temat rozgrywki, a część detali zdążyła już wywołać pewne rozczarowanie. Po pierwsze, zabraknie opcji założenia własnej stajni wyścigowej i gracze będą musieli przejąć kontrolę nad jedną z istniejących.

Co więcej, zagramy wyłącznie - lecz zgodnie z tytułem - w Formule 1. Niższe „ligi” - F2, F3 - dostarczą licencjonowanych kierowców, lecz niemożliwe będzie na przykład zaczęcie kariery od najniższego stopnia, by piąć się w górę wraz z kolejnymi sezonami.

Skromny zestaw opcji przy cenie na poziomie 200 zł może być nieco kontrowersyjny. Jeśli mowa o rozgrywce, zajmiemy się większością aspektów prowadzania zespołu konstruktorów, w stylu Motorsport Manager.

Sercem będzie główna siedziba, gdzie zatrudnimy personel, zadbamy o finanse i wyszukamy perspektywicznych kierowców na przyszłość. Zajmiemy się także budową bolidów i ulepszaniem poszczególnych części.

Pośrednio pokierujemy następnie poczynaniami na torze. „Podejmuj każdą decyzję, wpływając na strategię zjazdów do boksu, wybór opon, a nawet wskazówki dla kierowców” - głosi opis. Nie zabraknie zmiennej pogody i warunków na torze.

F1 Manager 2022 zmierza na PC (przez Steam i Epic Games Store), a także na konsole PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S.

Zobacz także