Skip to main content

Epic Games Store z ocenami i opiniami graczy. Działają nieco inaczej niż na Steamie

Oczekiwana funkcja.

Jedną z funkcji, której brakowało w Epic Games Store, była możliwość oceny danej gry. Teraz jednak platforma wprowadza własny system not, różniący się od rozwiązania używanego przez Steama.

W przeciwieństwie do usługi Valve, w serwisie twórców Fortnite nie można samodzielnie wystawić oceny lub napisać opinii o produkcji. W ten sposób sklep chce uniknąć zjawiska tak zwanego „bombardowania” recenzjami - zazwyczaj negatywnymi.

System Epic Games Store składa się z dwóch elementów. Po pierwsze, losowo dobrani użytkownicy, którzy spędzili z grą co najmniej dwie godziny, po zakończeniu rozgrywki są proszeni o ocenę tytułu w pięciostopniowej skali. Średni wynik przełoży się na ogólną notę wyświetlaną na karcie produktu wskazanej pozycji.

Drugą częścią rozwiązania są ankiety, które gracze również otrzymują w losowych przypadkach po zakończeniu sesji z produkcją. Kwestionariusze zawierają pytania jednokrotnego i wielokrotnego wyboru na temat różnorodnych aspektów danego projektu. Sklep pyta na przykład o poziom trudności bossów lub o zmagania w grupie.

Przykładowe ankiety z wynikami

Przedstawiciele Epic Games wyjaśniają, że na podstawie uzyskanych odpowiedzi powstaną tagi, które znajdą się na kartach tytułów. Oznaczenia dostarczą informacji o wskazanej pozycji i ułatwią użytkownikom wyszukiwanie preferowanych gier.

Zobacz także