Skip to main content

EA Sports FC 24 doda podobno kobiety do trybu Ultimate Team

Po raz pierwszy w historii trybu.

Tryb Ultimate Team w nadchodzącym EA Sports FC podobno po raz pierwszy w historii tej opcji zabawy zaoferuje także karty profesjonalnych zawodniczek z kobiecych rozgrywek, a także możliwość budowania mieszanych zespołów.

Wieści nie są oficjalne. Na Twitterze podzielił się nimi leaker o pseudonimie „FUTSheriff”, który nie od dzisiaj słynie z ujawniania zakulisowych informacji na temat FUT. I choć kobiety w serii FIFA nie będą już żadną nowością, to dotychczas nie pojawiały się w tym najpopularniejszym trybie.

Electronic Arts wraz z premierą EA Sports FC wykona ogromną zmianę i porzuci serię FIFA po konflikcie z tytułową federacją. Szczegóły na temat nowej gry są obecnie skąpe i nawet nazwa „FIFA Ultimate Team” używana jest umownie, lecz trudno spodziewać się, żeby wydawca zrezygnował z tej opcji zabawy, od lat generującej złote jajka za pomocą paczek z losowymi kartami.

Mieszane zespoły także nie byłyby do końca innowacją. Już teraz pełną swobodę wyboru zawodników i zawodniczek oferuje tryb Pro Clubs w FIFA 23. To jednak wyjątek od reguły i dość specyficzny tryb, w którym każdy z użytkowników kontroluje tylko jednego piłkarza.

FIFA 23 była także pierwszą odsłoną serii z piłkarką na okładce - Sam Kerr z Chelsea. Ostatnie rozszerzenie kobiecej piłki nożnej za pomocą aktualizacji wprowadzającej amerykańską ligę było jednak szeroko krytykowane przez same zainteresowane. Można chyba jednak zrozumieć, dlaczego EA nie przykłada się już zbytnio do cyklu, którego nie będzie dalej rozwijać.

Jeśli o EA Sports FC mowa, wczoraj firma zapowiedziała rozpoczęcie zaawansowanej kampanii marketingowej. Logo nowej serii pojawi się w co najmniej 100 meczach znaczących lig świata oraz w mediach społecznościowych największych gigantów branży, takich jak Xbox, PlayStation czy Nintendo.

Zobacz także