Skip to main content

Dziś kolejna aktualizacja PS5. Nadciąga także oczekiwane VRR

Ale opcja jeszcze nie jest gotowa.

Sony poinformowało, że konsole PlayStation 4 i PS5 jeszcze dzisiaj dostaną nowe aktualizacje oprogramowania, choć ważniejsze są zapewne informacje na temat planów na VRR.

Variable Refresh Rate to technologia zmieniająca częstotliwość odświeżania ekranu na bazie aktualnej płynności gry, pozwalająca wydatnie zmniejszyć poczucie „zacinania” i poprawić wrażenia.

Gracze od dawna dopraszają się o tę opcję, zwłaszcza że tak jest dostępna na Xbox Series X/S, gdzie sprawdza się świetnie. Japońska korporacja zapewnia, że VRR na PS5 pojawi się „w nadchodzących miesiącach”.

Opcje VRR
Są też karty z poradami

Firma wyjaśnia, że potrzebny będzie oczywiście odpowiedni telewizor z HDMI 2.1, a także obsługa Variable Refresh Rate w samych grach. Deweloperzy wydanych już tytułów będą mogli przygotować łatki, ale w planach jest też „ogólna” obsługa dla gier bez dedykowanego wsparcia.

Jeśli mowa o dzisiejszej łatce, ta na sprzęcie obu generacji wprowadza usprawnienia w systemie Party, z podziałem na zamknięte i otwarte grupy. Na PS5 poprawiono interfejs, dodano też dźwięk mono w słuchawkach.

Odświeżenia doczekała się także aplikacja mobilna PlayStation, gdzie także zmodyfikowano ekrany menu. Rozbudowano też opcje programu PS Remote Play, wprowadzając między innymi tryb nocny.

Zobacz także