Skip to main content

„Dziewczynka zostaje” - CD Projekt chciał usunąć z Cyberpunk: Edgerunners lubianą postać

Deweloperzy uważali, że nie będzie pasować do estetyki gry.

CD Projekt przyznało, że początkowo chcieli usunięcia z serialu „Cyberpunk: Edgerunners” lubianej przez fanów postaci Rebecci. Deweloperzy uważali, że jej wygląd nie pasuje do estetyki gry. Studio animacji Trigger jednak stanowczo zaprotestowało.

Trzeba tutaj wyjaśnić, że wygląd postaci wpisuje się w popularny w japońskiej animacji motyw „loli”, czyli dorosłej lub nastoletniej kobiety, ale o dziecięcej aparycji i zachowaniu.

- Głupio mi to przyznać, ale byłam jedną z osób w dziale kreatywnym, która głosowała za usunięciem Rebecci w pre-produkcji. Dostaliśmy pierwsze projekty postaci i pomyśleliśmy „Ona jest loli, loli nie istnieją w Night City, to nie pasuje do estetyki gry”, ale Trigger odpowiedziało: „nie, dziewczynka zostaje” - wyjaśniła przedstawicielka studia.

„Cyberpunk: Edgerunners” jest już dostępne do obejrzenia na platformie Netflix. Serial zdobył bardzo dobre oceny widzów i krytyków. W serwisie Rotten Tomatoes może się pochwalić bardzo wysokim wynikiem 97 punktów na 100 według głosów użytkowników.

Zobacz także