Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dwadzieścia minut akcji z Knack 2

Kooperacja, skradanie, walka.

Oficjalny kanał PlayStation opublikował w serwisie YouTube obszerny materiał z rozgrywki w platformowym Knack 2, rozszerzającym założenia oryginału z 2013 roku.

Największą nowością w sequelu jest chyba wprowadzenie tryb kooperacji dla dwójki graczy i na tym właśnie aspekcie koncentruje się materiał wideo - grających jest dwóch.

Podwójne knackowanie

Podobnie jak w pierwszej części, wcielamy się w sympatycznego robocika, który rośnie wraz ze znajdowaniem specjalnych sześcianów. Te musimy niekiedy świadomie zgubić, by - na przykład - dostać się w miejsce, gdzie przeciśnie się wyłącznie mały bohater.

Obserwujemy nie tylko otwartą walkę, obfitującą w imponujące efekty cząsteczkowe, ale także sekcje ze skradaniem. Druga część filmu to już brak podobnych ograniczeń, a tylko intensywna potyczka w mieście.

Knack 2 debiutuje 6 września, wyłącznie na PS4.

Umiejętności głównego bohatera - lub bohaterów - będą rozwijały się wraz z postępami w rozgrywce. Odblokujemy kolejne ciosy, jak uderzenie tarczą czy mocny sierpowy, niszczący nawet kamienie.

Rozszerzono również zakres możliwości podczas przemieszczania się pomiędzy platformami. Bohater ma standardowy podwójny skok, ale teraz także możliwość krótkiego szybowania.

Twórcy chcą też lepiej zbalansować poziom trudności, przygotowując cztery ustawienia. Co więcej, niektóre poziomy zaoferują rozgałęziające się ścieżki o różnym stopniu komplikacji.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze