Skip to main content

Dragon’s Dogma świętuje 10 urodziny. Nadchodzi wyczekiwany sequel?

Przygotowano specjalną stronę.

Capcom uruchomił specjalną stronę internetową, poświęconą obchodom 10. rocznicy premiery Dragon’s Dogma. Gracze mają nadzieję, że jednym z punków będzie zapowiedź sequela.

Witryna podsumowuje dotychczasową historię cyklu, który rozpoczął się w kwietniu 2012 roku za sprawą cyfrowego komiksu. Sama gra ukazała się 22 maja, a ostatnim wydarzeniem na liście jest anime od platformy Netflix, wydane we wrześniu 2020 r.

Dragon's Dogma to RPG z naciskiem na akcję i kamerą TPP. Bohater musi odnaleźć wielkiego smoka, który na początku przygody kradnie mu serce - dosłownie. Najważniejszym aspektem gry jest zręcznościowa walka, a świat składa się z wielu rozległych lokacji.

Produkcja doczekała się kultowego statusu w niektórych kręgach, a również Capcom wydaje się podtrzymywać zainteresowanie serią - choćby wspomnianym anime. Wydawca milczy jednak w sprawie kontynuacji.

Jedyną wskazówką jest wiele mówiący wpis „Dragon's Dogma 2”, jaki pojawił się w ubiegłym roku na liście pozycji, która wyciekła z serwerów GeForce Now. Możliwe więc, że coś jest na rzeczy, a czerwcowe konferencje są przecież idealnym czasem na zapowiedź.

Zobacz także