Skip to main content

Disney Plus z podwyżkami cen - mogą dosięgnąć także Polski

Wszystko przez ogromne straty finansowe Disneya.

Disney opublikował raport finansowy, z którego wynika, że mierzy się z ogromnymi stratami, na poziomie 1,47 miliarda dolarów. 8 grudnia na rynku amerykańskim dojdzie do podwyżek cen za miesięczną subskrypcję usługi Disney+. Wystartuje też nowy pakiet, zawierający reklamy.

Jego koszt wyniesie 7,99 dolara i w teorii na jedną godzinę filmu ma przypadać około czterech minut treści promocyjnej. Natomiast cena za standardową opcję wzrośnie, z 7,99 do 10,99 dolara. Z oficjalnego raportu Disneya wynika, że ich flagowy produkt posiada aktualnie około 162 miliony aktywnych subskrybentów. Dyrektor generalny platformy - Bob Chapek - tłumaczy, że uruchomienie jej wiązało się z ogromnymi kosztami.

„Gwałtowny rozwój Disney+ w ciągu zaledwie trzech lat od uruchomienia jest bezpośrednim wynikiem naszej strategicznej decyzji, aby zainwestować znaczne środki w tworzenie wyjątkowych treści i wprowadzanie usługi na arenę międzynarodową” - napisał w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na portalu The Hollywood Reporter.

Być może niedługo za takie hity jak „Zootopia+” będziemy musieli więcej zapłacićZobacz na YouTube

„Spodziewamy się, że nasze straty zmniejszą się w przyszłości i Disney+ osiągnie rentowność w 2024 roku fiskalnym” - dodał prezes. Na razie nie podano informacji, kiedy najnowsze zmiany trafią na inne rynki globalne, w tym do Polski.

Zobacz także