Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 bez lokalnej kooperacji na PC

To problem technologiczny.

Diablo 4 otrzyma tryb lokalnej kooperacji, ale tylko na konsolach. Na PC gracze oczywiście także zagrają razem, ale wyłącznie przez sieć. Jak wyjaśnia przedstawiciel Blizzarda, na drodze stanęły kwestie technologiczne.

Mowa głównie o konieczności zalogowania się na więcej niż jednym koncie Battle.net jednocześnie, co obecnie najwyraźniej nie jest możliwe i nie ma pewności, czy opcja zostanie kiedykolwiek wprowadzona. Zamiast się tym przejmować, deweloperzy woleli więc poświęcić czas na inne kwestie.

- Podczas ustalania priorytetów dla problemów, które musimy rozwiązać, koncept dwóch osób siedzących przy biurku, grających na tym samym komputerze, jest dużo niżej niż kanapowa kooperacja na konsolach, na sześćdziesięciopięciocalowym telewizorze - przyznał Rod Fergusson, producent serii, w rozmowie z Eurogamerem.

Czy wspomniany „problem technologiczny” uda się rozwiązać w przyszłości? - Um, nie jestem pewien. Musiałbym porozmawiać z naszym dyrektorem technicznym. Nie wiem, czy jest to kwestia do rozwiązania z poziomu gry. Może to być kwestia specyficzna dla platformy - dodał menadżer. - Sądzę, że potrzebne jest więcej niż tylko rozwiązania technologiczne, by sobie z tym poradzić.

Jak można się domyślać, gracze nie są zadowoleni z takiego obrotu sytuacji. Już Diablo 3 było pozbawione lokalnej kooperacji na PC, ale część fanów zwraca uwagę, że czasy się zmieniają i dzisiaj „biurkowe” granie - o którym wspomina Fergusson - to tylko jedna z opcji i wiele osób podłącza do telewizora także komputery.

Inni zauważają, że takie podejście nie jest niczym nowym. Jak wskazują, Left 4 Dead posiadało odpowiednią opcję, ale ukrytą w komendach konsoli. Również w przypadku Halo potrzebna była praca twórców modyfikacji, by przywrócić ukrytą funkcję wspólnego grania.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze