Skip to main content

Denuvo wraca z technologią, która zabezpieczy przed piratami dodatki DLC

Ochrona nie tylko dla gier.

Firma odpowiedzialna za Denuvo - jedne z najskuteczniejszych zabezpieczeń antypirackich - przygotowała nowe rozwiązanie, które skupia się na ochronie dodatków DLC i bonusów kupowanych w ramach mikropłatności.

Jak zwracają uwagę twórcy DRM ze spółki Irdeto, rozszerzenia i transakcje cyfrowe stały się bardzo ważnym źródłem dochodów dla deweloperów i wydawców. Do tej pory jednak nieuczciwi gracze mogli w dość prosty, a zarazem nielegalny sposób uzyskać dostęp do wspomnianych treści.

Denuvo SecureDLC zaprojektowano, by walczyć ze wspomnianym zjawiskiem. System wymaga od autorów danej gry nieskomplikowanej implementacji i drobnej modyfikacji kodu, po czym weryfikuje, czy użytkownik faktycznie może uzyskać dostęp do dodatku.

Rozwiązanie można stosować w przypadku tytułów darmowych, zarabiających na mikropłatnościach, a także produkcjach chronionych przez standardowe Denuvo. Przedstawiciele Irdeto przekonują, że nową technologię używają już dotychczasowi klienci firmy - duzi i mali. Nie jest jednak jasne, w jakich pozycjach się pojawiła.

Zobacz także