Skip to main content

Daredevil i inne seriale Marvela mogą zniknąć z Netflixa

Produkcje dostępne tylko do końca lutego.

Daredevil i inne wyprodukowane przez Netflixa seriale z postaciami Marvela wkrótce znikną z katalogu platformy - sugerują informacje dostępne w serwisie.

Jak pisze serwis GamesRadar, niektórzy internauci zauważyli, że po uruchomieniu dowolnego odcinka jednej z produkcji o superbohaterach, w lewym górnym ekranu pojawia się komunikat, z którego wynika, że „ten program jest dostępny do 28 lutego.

Informacja wyświetla się w poszczególnych epizodach seriali Marvela wyprodukowanych przez Netflix, a więc Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist i The Defenders.

U niektórych widzów pojawia się informacja, że Daredevil zniknie 28 lutego

Oczywiście niewykluczone, że komunikat pojawia się w wyniku błędu i tak naprawdę pozycje nie znikną z oferty. Przedstawiciele platformy nie skomentowali sprawy, ale jeżeli wieści okazałyby się prawdziwe, to byłby pierwszy przypadek, kiedy produkcje stworzone przez usługę streamingową zniknęłyby z katalogu serwisu.

Dlaczego pozycje mogłyby zostać wycofane? Powodem są najpewniej kwestie licencyjne - niedawno Netflix stracił bowiem prawa do wspomnianych bohaterów. Niewkluczone więc, że teraz Disney, który jest właścicielem postaci, zażądał usunięcia projektów.

Zobacz na YouTube

Spekuluje się, że seriale mogłyby wrócić, ale już na platformie streamingowej Disney+. To o tyle prawdopodobne, że usługa latem bieżącego roku ukaże się w Polsce i w kilkudziesięciu innych krajach.

Daredevil uznawany jest za jeden z mocniejszych elementów oferty Netflixa. Produkcja zadebiutowała w 2015 roku i rozpoczęła cykl pozycji z postaciami Marvela. Do mściciela dołączyli Jessica Jones, Luke Cage i Iron Fist, którzy później połączyli siły w The Defenders.

Zobacz także