Skip to main content

Czy powstanie „John Wick 5”? Reżyser cyklu o potencjalnej kontynuacji

Zależy od wyników finansowych.

Niedługo do kin zawita „John Wick 4”, ale fani na całym świecie już teraz zastanawiają się, czy powstanie kontynuacja znanego cyklu. Reżyser serii - Chad Stahelski - nie ukrywa, że wiele zależy od wyniku finansowego nadchodzącej części.

- Na razie zostawiamy „Johna Wicka” - powiedział filmowiec w rozmowie z magazynem The Hollywood Reporter. - Jestem jednak pewny, że studio ma jakiś plan. Jeśli wszystkim się spodoba i zarobi obłędną kasę, to zastanowimy się. Filmy z cyklu „John Wick” z jakiegoś dziwnego powodu zawsze pojawiają się w Japonii na samym końcu, jakieś trzy miesiące po reszcie świata.

„John Wick 4” zapowiada się ekscytującoZobacz na YouTube

- Jeśli tym razem też tak będzie, to będziemy promować widowisko w Japonii jeszcze we wrześniu. Keanu i ja wybierzemy się w długą podróż do Tokio, znajdziemy sobie miejsce w Imperial Hotel Scotch Bar i powiemy „Co myślisz?”. Zamówimy dwie 20-letnie whisky i zapiszemy pomysły na serwetkach. Gdy uznamy, że te pomysły mają ręce i nogi, to zrobimy kolejną odsłonę - stwierdził.

Zaznaczmy, że pierwsi fani i krytycy zobaczyli film na festiwalu SXSW. Opinie wskazują na udaną produkcję, która popchnie kino akcji w kierunku rozwoju. Nie brakuje też negatywnych recenzji, sugerujących, że widowisku brakuje angażującej fabuły.

„John Wick 4” pojawi się w polskich kinach już 24 marca.

Zobacz także