Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 znów na szczycie Steama. Pomogła aktualizacja 2.0

Wielki powrót.

Cyberpunk 2077 przeżywa kolejny w swojej trzyletniej historii renesans na Steamie. Wszystko dzięki wydanej wczoraj aktualizacji 2.0, która odświeżyła i usprawniła większość najważniejszych elementów gry.

Jak możemy się dowiedzieć ze statystyk serwisu SteamDB, w szczytowym momencie ostatniej doby grało ponad 115 tysięcy użytkowników Steama jednocześnie (106 tysięcy w momencie pisania tej wiadomości). Jeszcze przedwczoraj średnia sięgała okolic 15 tysięcy, wzrost jest więc znaczący.

Widać to także po liście największych bestsellerów platformy. „Podstawka” zajmuje aktualnie trzecie miejsce w rankingu, ustępując jedynie EA Sports FC 24 oraz oczywiście Counter-Strike: Global Offensive. Co ciekawe, dodatek Widmo wolności obejmuje piąte miejsce, zostając w tyle za świeżo wydanym Payday 3.

Prawdziwy wybuch popularności czeka nas w przyszłym tygodniu

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Cyberpunk 2077 przebił jakiś czas temu barierę „bardzo pozytywnych” recenzji na Steamie. Status ten oznacza, że co najmniej 80% z ponad pięciuset tysięcy wystawionych recenzji zaklasyfikowano jako pozytywne. Przez długi czas po kontrowersyjnej premierze opinie pozostawały raczej „mieszane”.

Możemy podejrzewać, że wielu graczy pozostanie w grze na dłużej, by nie tylko przetestować nowe atrakcje, ale i przygotować swoją postać do całkowicie nowej przygody w dodatku Widmo wolności. Premiera pierwszego i ostatniego rozszerzenia do Cyberpunk 2077 odbędzie się w przyszły wtorek - 26 września - wyłącznie na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Przed powrotem warto jednak pójść za radą twórców i odinstalować wszystkie modyfikacje, by uniknąć problemów z integralnością plików. Rozsądnie byłoby też zacząć rozgrywkę „od zera”, by na spokojnie zapoznać się z każdą nową ścieżką rozwoju bohatera. Aktualizacja 2.0 dostępna jest wyłącznie na PC oraz konsolach obecnej generacji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze