Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 wrócił do łask na Steamie. Recenzje wreszcie są „bardzo pozytywne”

Studio pochwaliło się rekordem.

Ostatnie dwa i pół roku było dla Cyberpunka 2077 bardzo dynamicznym okresem. Wygląda jednak na to, że produkcja oficjalnie powróciła do łask graczy, o czym świadczy przebicie magicznej bariery „bardzo pozytywnych” recenzji na Steamie.

Status ten oznacza, że co najmniej 80% z ponad pięciuset tysięcy wystawionych recenzji zaklasyfikowano jako pozytywne. To znaczący wzrost od wyników sprzed ponad dwóch lat, gdy opinie o kontrowersyjnej premierze były co najwyżej „mieszane”. Regularne aktualizacje, kontakt ze społecznością i pewna dawka sentymentu sprawiły najwyraźniej, że gra może od teraz pochwalić się swego rodzaju orderem jakości na Steamie.

Jak można było się spodziewać, CD Projekt Red nie przegapiło okazji do pochwalenia się rekordowym wynikiem. „Pozytywne recenzje Cyberpunk 2077 na Steamie sięgnęły już poziomu 80%, a więc są zaliczne do »bardzo pozytywnych«. Dziękuję wam wszystkim za docenienie ciężkiej pracy, którą nasz zespół wkłada w grę od dnia premiery” - napisał na Twitterze Marcin Momot, odpowiedzialny w firmie za kontakt ze społecznością.

Czujniejsze osoby zauważą zapewne, że Cyberpunk mierzył się już w przeszłości z zalewem ciepłych opinii. Zeszłoroczna premiera serialu Cyberpunk: Edgerunners sprawiła, że gracze spojrzeli na grę przychylniejszym okiem, ale nawet wtedy wynik wszystkich recenzji sięgał zaledwie poziomu „raczej pozytywnych”.

Warto też zauważyć, że w ociepleniu odbioru tytułu nie pomogły w ostatnim czasie żadne aktualizacje ani dodatki. Najnowsze zmiany trafiły do gry w kwietniu, gdy dodano technologię Ray Tracing: Overdrive Mode. Być może gracze na nowo odkryli Night City przygotowując się do premiery Widma Wolności, którego wydanie zaplanowano na 26 września. Pozostaje trzymać kciuki, że po tym debiucie wynik dosięgnie jeszcze wyższego pułapu, a CD Projekt będzie miało kolejny powód do świętowania.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze