Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 ze wsparciem DLSS 3. Twórcy tłumaczą, jak włączyć funkcję

Dla posiadaczy kart RTX.

Cyberpunk 2077 w najnowszej aktualizacji otrzymał pełne wsparcie DLSS 3, wraz z nową metodą przyspieszania rozgrywki dzięki generowaniu całych nowych klatek obrazu, zamiast używanego do tej pory skalowania rozdzielczości. Twórcy opublikowali instrukcję, jak włączyć technologię w swoim komputerze.

Funkcja DLSS 3 dostępna jest jedynie dla posiadaczy najnowszych kart graficznych Nvidia GeForce serii 4000, jednak do tej pory używany algorytm wciąż jest dostępny i mogą z niego skorzystać także posiadacze starszych układów - efekty nie będą jednak aż tak imponujące. „W pakiecie” otrzymujemy także wsparcie dla technologii Nvidia Reflex, zmniejszającej opóźnienia urządzeń wejściowych.

Według opublikowanej instrukcji, opcja włącza się automatycznie na komputerach z systemem Windows 11, jednak użytkownicy starszego wydania oprogramowania Microsoftu muszą uruchomić ją ręcznie. Należy włączyć aplikację ustawień systemu, przejść do zakładki Ustawienia grafiki, zaznaczyć opcję „Planowanie przyspieszanego sprzętowo procesora GPU” i uruchomić ponownie komputer.

Deweloperzy ze studia CD Projekt dodają także, że w wypadku posiadania gry w launcherze GOG Galaxy, konieczne jest zaktualizowanie aplikacji. Używanie przyspieszania DLSS jest zalecane w przypadku kart graficznych z mniejszą ilością pamięci VRAM niż 16 GB oraz przy grze na rozdzielczości 1440p lub wyższej.

Przypomnijmy, że jeszcze w tym roku pojawi się wyczekiwany dodatek do gry Cyberpunk 2077, zatytułowany Widmo Wolności. Według zapowiedzi, doda do gry duży, grywalny obszar, a produkcja miała większy budżet niż DLC Krew i Wino do Wiedźmina 3.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze