Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 Widmo wolności - jak rozpocząć dodatek

Wszystkie sposoby.

Phantom Liberty, a więc jedyny duży dodatek do Cyberpunk 2077, można rozpocząć na kilka sposobów, w zależności od preferencji. Deweloperzy przygotowali rozwiązania zarówno dla powracających do gry osób, jak i graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w Night City.

Oto, jak rozpocząć Widmo wolności, w zależności od tego, co cię interesuje:

  • Jeśli chcesz kontynuować przygodę z podstawki i masz zapisy z Cyberpunk 2077: po prostu włącz grę i czekaj, aż zadzwoni do ciebie niejaka Songbird. W dzienniku pojawi się wtedy zadanie Terra Incognita, które poprowadzi cię do nowej dzielnicy, Dogtown. UWAGA: aby Songbird do ciebie zadzwoniła, musisz mieć ukończone zadanie Czynnik ludzki, podczas którego spotykasz Maman Brigitte z Voodoo Boys.
  • Jeśli chcesz rozpocząć nową grę, ale zagrać tylko w dodatek: rozpocznij nową grę w menu i wybierz Widmo wolności. Przeniesiesz się do kreatora postaci, a gdy skończysz, trafisz do Pacifiki, skąd udasz się do Dogtown. Grę rozpoczniesz na 20. poziomie, z rozwiniętym drzewkiem umiejętności, które możesz jednak dostosować do własnych preferencji, inaczej przydzielając punkty. Do twojej dyspozycji jest też pozostała część podstawki, ale bez prologu i zadań głównych z Pacifiki.
  • Jeśli chcesz zagrać w podstawkę, ale tym razem również z dodatkiem: po prostu rozpocznij klasyczną nową grę. Jeśli masz zainstalowany dodatek, to wspomniana powyżej misja Terra Incognita aktywuje się samoistnie, gdy zakończysz zadanie Czynnik ludzki, podczas którego spotykasz Maman Brigitte z Voodoo Boys.

Pamiętaj, że dodatek jest naturalnie wpleciony do Night City. Nie jest tak, że rozpoczynasz rozszerzenie i jesteś w nim „zamknięty”, póki go nie skończysz. Możesz swobodnie przemieszczać się między Dogtown a pozostałymi dzielnicami oraz przeplatać zadania z Widma wolności z zadaniami z podstawki.

Nie musisz też rozpoczynać Widma wolności od razu, kiedy Songbird do ciebie zadzwoni i w dzienniku pojawi się zadanie Terra Incognita. Możesz wskoczyć do rozszerzenia w dogodnym dla ciebie momencie, nawet po zakończeniu wątku głównego w podstawce - wiedz jednak, że Widmo wolności wprowadza jeszcze jedno zakończenie Cyberpunk 2077.

Spis treści: Cyberpunk 2077 Widmo wolności - poradnik do dodatku

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze