Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 opóźniony! Premiera w grudniu

Twórcy potrzebują więcej czasu na testy.

CD Projekt Red poinformował o kolejnym opóźnieniu premiery Cyberpunk 2077. Tym razem debiut przesunięto nieznacznie - gra ukaże się 10 grudnia.

W wystosowanym komunikacie szefowie studia - Adam Badowski i Marcin Iwiński - wyjaśniają, że decyzję podjęto ze względu na chęć przeprowadzenia dodatkowych testów, by upewnić się, że gra działa dobrze na każdej platformie docelowej.

Deweloperzy przypominają, że muszą przygotować łącznie dziewięć odrębnych wersji (w tym wydania uruchamiane na PS5 i Xbox Series X/S we wstecznej kompatybilności), co nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza, gdy wszyscy członkowie zespołu muszą pracować z domów.

„Niektórzy spośród Was mogą zastanawiać się, jak dzisiejszy komunikat ma się do informacji, że gra już jakiś czas temu osiągnęła status gold. Zakończenie procesu certyfikacji - równoznaczne z osiągnięciem statusu gold - oznacza, że gra jest gotowa, może zostać ukończona i zawiera całą planowaną zawartość” - napisano w oświadczeniu na Twitterze.

„Nie oznacza natomiast, że zaprzestaliśmy prac związanych z podnoszeniem jej jakości. Wręcz przeciwnie - na tym koncentrują się wysiłki, które doprowadzą do wydania tzw. Day 0 patcha w dniu premiery. To właśnie ten etap projektu został przez nas niedoszacowany” - dodano.

Cyberpunk 2077 zmierza na PC, PS4 i Xbox One. W 2021 roku ukaże się wersja dedykowana PS5 i Xbox Series X/S, ale wcześniej na obu platformach tytuł uruchomi się we wstecznej kompatybilności.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze