Skip to main content

Builder Simulator - okna i drzwi: wprawianie, poziomowanie

Jak wstawić okna i drzwi i je odpowiednio wypoziomować.

Budowa domów w Builder Simulator jest stosunkowo prosta - musisz wykonywać czynności w określonej kolejności i wykorzystywać konkretne materiały. Problem jednak pojawia się z wprawianiem okien i drzwi. Z tej strony dowiesz się jak sobie z tym poradzić i jak je poziomować.

Zanim zaczniesz wstawiać okna i drzwi, musisz je wpierw kupić. Wejdź do sklepu i z zakładki Drzwi i okna (1) kup ich odpowiednią ilość. Wygląd i kolorystykę okien dopasujesz później. Jeśli nie wiesz jak korzystać ze sklepu, zajrzyj na stronę sklep: jak kupować i sprzedawać przedmioty gdzie wyjaśniamy cały proces.

Zbliż się teraz do ramy okiennej i wybierz z paska skrótów okno (2). W ramie pojawi się okno - choć początkowo będzie ono zabarwione na czerwono (3).

Oznacza to, że nie jest odpowiednio ustawione. Za pomocą pokrętła myszki musisz je odpowiednio ustawić. Przekręcaj je tak długo, aż okno będzie w odpowiedniej pozycji - wtedy stanie się zielone (4). Kliknij, by potwierdzić i je tam umieścić.

W kolejnym kroku możesz dostosować wygląd okna (5) - możesz zmienić wzór jak i kolor. Nie ma to finalnie wpływu na rozgrywkę - wyłącznie na aspekty wizualne. Potwierdź, gdy będziesz gotowy.

Po wstawieniu okna, otwórz koło wyboru narzędzi i wskaż wkrętarkę. Za jej pomocą musisz dokręcić podświetlone wkręty (6). Kliknij na nich po prostu, by wykonać tę czynność.

Gdy będą już dokręcone, odłóż narzędzie i umieść kliny (7). Klikaj po prostu na podświetlonych elementach, by postać je tam zainstalowała. To, czy udało ci się ze wszystkimi poznasz po pianie, która pojawi się na ekranie.

Pojawią się także parapety (8). Musisz je wypoziomować w taki sam sposób jak okno. Wejdź w interakcję, a następnie za pomocą pokrętła ustaw tak, by stały się zielone i ponownie kliknij. Potem przejdź na drugą stronę okna i zrób to samo.

W tym momencie montaż okna się zakończył. Sprawa z drzwiami jest identyczna - musisz je wypoziomować, potem dokręcić wkręty i umieścić kliny. Odpada ci tutaj - z oczywistych powodów - montaż parapetów.

Następnie: Builder Simulator - spolszczenie: czy jest po polsku

Spis treści: Builder Simulator - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Builder Simulator - burzenie: młot, jak niszczyć ściany

Zobacz także