Skip to main content

Budżet GTA 6 może wynosić nawet 2 miliardy dolarów. Szykuje się najdroższa gra w historii

Informacje pochodzą z rozmów między hakerami.

Haker, który opublikował w sieci materiały z wczesnej wersji GTA 6, zdobył też dostęp do informacji sugerujących, że wydawca przeznaczył na grę Rockstar zawrotną sumę 2 miliardów dolarów.

Informacje o budżecie GTA 6 wypłynęły od innej grupy hakerów, z którymi zatrzymany 17-latek miał prowadzić negocjacje na temat odsprzedania dostępu do danych wykradzionych Rockstar Games, a także firmom Kone i DoorDash oraz Bankowi Brazylii. Ostatecznie do transakcji nie doszło, a dostępy zostały zniszczone, jednak zachowały się screeny z prywatnej rozmowy między hakerami. Dotarł do nich profil VX-Underground, który wcześniej jako pierwszy donosił o ataku hakerskim na wydawcę Bandai Namco.

Doniesienia należy traktować z pewną dozą sceptycyzmu, jeśli jednak okażą się prawdą, to GTA 6 będzie najdroższą grą w historii branży. Należy jednak zauważyć, że kwota pokrywa lata produkcji, której planowanie miało rozpocząć się jeszcze w 2014 roku i trwać długo po nadal nieokreślonej dacie premiery.

Ponadto, w całkowitym budżecie ujęte są nie tylko koszty stworzenia GTA 6, ale też środki, jakie Take Two zamierza przeznaczyć na reklamę i promocję oraz popremierowe wsparcie gry, czyli potencjalne dodatki fabularne czy DLC dla trybu online. Część pieniędzy przeznaczona jest też na pokrycie kosztów dystrybucji nośników fizycznych i cyfrowych, a nawet przesyłek pocztowych.

Zobacz także