Skip to main content

„Biblia GTA 6” z masą informacji o grze podbija internet

Ale to raczej fałszywka.

Niedawno pojawiła się „biblia GTA 6” - obszerny dokument zawierający mnóstwo rzekomych informacji o powstającej grze. Przedstawione szczegóły trudno jednak na razie zweryfikować.

Składająca się z niemal stu stron publikacja początkowo pojawiła się na forum Reddit, ale wpis usunięto, choć po internecie krąży kopia - aktualnie dostępna jest na serwerach Google. Na plik zwróciły już uwagę fani i media.

„Biblia” przeznaczona jest podobno dla osób, które miałyby zajmować się działaniami marketingowymi związanymi z GTA 6. Niektórzy przekonują jednak, że to fałszywka, a sam dokument jest jedynie kompilacją wcześniejszych przecieków i nieoficjalnych informacji o grze.

Co więc wynika z publikacji? Produkcja ponoć powstaje od ośmiu lat, zaś zapowiedź planowana jest na trzeci kwartał bieżącego roku, a premiera na końcówkę 2024 roku. Przewidywany budżet to rzekomo pół miliarda dolarów.

GTA 6 miałoby pozwolić wcielić się w trójkę postaci - dwóch mężczyzn i jedną kobietę. W każdym z aktów kampanii fabularnej pokierujemy podobno innymi bohaterami, a w trakcie przygody napotkamy osobistości z czwartej części cyklu, w tym Niko Bellica i Gaya Tony’ego.

Gra zaoferuje rzekomo teren o łącznej wielkości ponad 360 kilometrów kwadratowych. Mapa złoży się ponoć ze stanu Liberty oraz miast Carcer City, Vice City i Cottonmouth, a w prologu trafimy jeszcze do Ameryki Południowej. Ukończenie tytułu miałoby zająć około 75 godzin.

Na niemal stu stronach informacji jest bardzo dużo i trudno wymienić wszystkie najważniejsze. Dokument wspomina między innymi o aktywnościach pobocznych, mocnych i słabych stronach postaci, a także zmianach w systemie ścigania przez policję.

Nadal jednak warto podkreślić, że trudno zweryfikować podane szczegóły. Powstanie publikacji musiało być czasochłonne, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że to fałszywka i zbiór różnych dotychczasowych przecieków.

Zobacz także