Skip to main content

Będzie więcej Rodu Smoka. HBO potwierdza trzeci sezon serialu

Choć drugi dopiero się ukaże.

Choć nowe odcinki serialu Ród Smoka ukażą się na platformie Max dopiero 17 czerwca, HBO już potwierdziło, że możemy liczyć na więcej. Trzeci sezon udanego spin-offu został oficjalnie zapowiedziany.

Taniec Smoków trwa. Ród Smoka został oficjalnie przedłużony o trzeci sezon na platformie Max” - ogłoszono w krótkim komunikacie w mediach społecznościowych. Na bardziej szczegółowe informacje jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie, ale - jak widać - fani Gry o Tron mogą spać spokojnie.

Wygląda na to, że HBO pokłada dużo wiary w sukces 2. sezonu. Zgodnie z zapowiedziami, pierwsze odcinki ukażą się w najbliższy poniedziałek, a kolejne będą wydawane co tydzień. Jako że tym razem opowieść będzie krótsza, finałowy - ósmy - epizod zadebiutuje już 5 sierpnia.

Aktualnie w sieci znajdziemy recenzje tylko pierwszych dwóch odcinków. Sytuacja w agregatorze Rotten Tomatoes prezentuje się całkiem optymistycznie, z 86% pozytywnych opinii od dziennikarzy. Pozostaje trzymać kciuki, aby kolejne epizody ten poziom utrzymały.

Fabuła 2. sezonu ma być bardziej wyrazista i pozbawiona ekspozycji, stąd skrócenie sezonu do 8 epizodów (poprzedni miał ich 10). Tym razem zobaczymy polityczne starcie między frakcją Czarnych (Rhaenyry Targaryen) oraz Zielonych (Alicent Hightower), a także jeszcze więcej bitew, smoków, intryg i wszystkiego, z czego dobrze znamy uniwersum Gry o Tron.

Zobacz także