Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Będzie rewolucja w filmach Marvela? Zwolniono szefową od efektów specjalnych

Byłą ważną osobą w wytwórni.

W Marvel Studios doszło do zaskakujących zmian. Ze studiem pożegnała się Victoria Alonso, szefowa odpowiedzialna za efekty specjalne i postprodukcję, która pracowała w wytwórni od czasów pierwszego „Iron Mana”.

Sprawa jest o tyle poważna, że producentka była jedną z najważniejszych osób w wytwórni i blisko współpracowała z prezesem Kevinem Feigem. Dyrektorka w sumie przepracowała w Marvelu blisko siedemnaście lat. Powody rozstania nie są znane, ale źródła portalu The Hollywood Reporter donoszą, że rozwiązaną z nią umowę w zeszłym tygodniu w piątek.

„Iron Man” historycznie rozpoczął erę uniwersum MCU

Trudno na razie stwierdzić, czy pożegnanie Alonso było pokłosiem słabego odbioru widowiska „Ant Man i Osa: Kwantomania”, krytykowanego między innymi za niesatysfakcjonującą warstwę wizualną. Trzeba jednak zauważyć, że Marvel wiele zawdzięcza dyrektorce.

Była współproducentką filmów „Iron Man 2”, „Thor”, „Kapitan America: Pierwsze starcie”, ale także miała duży udział przy udanym obrazie „Avengers”, który zarobił ponad 1,5 miliarda dolarów i rozpromował koncepcję wspólnego kinowego uniwersum MCU. Pod koniec swojej kadencji Alonso była także odpowiedzialna za produkcję animacji.

Co ciekawe, współrealizowała również nominowany w tym roku do Oscara międzynarodowy film fabularny „Argentyna, 1985”, dostępny na platformie Amazon Prime Video. Na razie Marve nie podał nazwiska jej następcy.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze