Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - dialogi: jak rozmawiać z NPC

Prowadzenie rozmów, wpływ umiejętności.

Baldur's Gate 3 to gra RPG, w której nie brakuje okazji do rozmów. Podczas dużej części z nich będziesz w stanie osiągnąć wymierne korzyści - jak dodatkowe punkty doświadczenia czy uniknięcie walki - pod warunkiem, że odpowiednio je przeprowadzisz. W tym rozdziale wyjaśniamy jak rozmawiać z postaciami niezależnymi, by osiągnąć swój cel.

By rozpocząć rozmowę z dowolną postacią, najedź na nią kursorem. Nad jej obrysem powinna pojawić się ikonka dymka rozmowy (1) - kliknięcie na postać sprawi, że otworzy się okno z rozmową.

Rozmowa w Baldur's Gate 3 polega po prostu na wybieraniu linii dialogowych (2). Każda wybrana opcja ciągnie rozmowę w danym kierunku, często odblokowując nowe ścieżki. Prócz standardowych wyborów, trafisz też na opcje dialogowe powiązane z testami umiejętności (3).

Po wybraniu tego typu opcji przeprowadzony zostanie test. Zakończony powodzeniem zaowocuje jakąś korzyścią - dodatkową informacją dotyczącą zadania, punktami doświadczenia, złotem czy zwiększeniem sympatii (w przypadku towarzyszy). Niepowodzenie z kolei zepsuje relacje (z towarzyszem), zniechęci do ciebie postać albo - w niektórych sytuacjach - doprowadzi nawet do walki.

Ważną częścią rozmów jest możliwość wyboru postaci (4) poprzez kliknięcie na stosowną ikonkę w oknie rozmowy. Dzięki temu wybierzesz jedną z dostępnych postaci (5), przy pomocy której kontynuujesz rozmowę.

Możesz przełączyć się w dowolnym momencie, w trakcie wybierania opcji dialogowych. Korzystaj z tego, gdyż czasami da ci to dodatkowe możliwości związane z klasą, rasą czy pochodzeniem.

Następnie: Baldur's Gate 3 - eksploracja: jak poruszać się po mapie

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - testy umiejętności

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze