Skip to main content

Avatar powraca. Oczekiwany sequel ma oficjalny tytuł, a pierwsza część znowu pojawi się w kinach

Twórcy obiecują przesunięcie granic kina.

Avatar z 2009 roku miał zrewolucjonizować kino, ale przez lata nie pojawiły się obiecywane kontynuacje. Po ponad dziesięciu latach fani się jednak doczekają - ujawniono szczegóły pierwszego z czterech sequeli, w tym oficjalny tytuł.

Druga część cyklu ukaże się pod nazwą „Avatar: The Way of Water”, przy czym w Polsce będzie znana jako „Avatar: Istota wody”. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, produkcja zadebiutuje 16 grudnia.

Akcję osadzono ponad 10 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Film skupi się na rodzinie Jake’a Sully’ego, czyli głównego bohatera oryginału. Przypomnijmy, że to człowiek, który kierował awatarem zbudowanym na wzór mieszkańców Pandory, by zbadać tubylców. Ostatecznie mężczyzna dołączył do przedstawicieli rasy Na’vi, wiążąc się z kobietą Neytiri.

Jak ujawnia opis produkcji, para doczekała się potomstwa. W nadchodzącym sequelu widzowie zobaczą, jak familia zmaga się z podążającymi za nią kłopotami, starając się zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Na CinemaCon 2022 reżyser James Cameron zapewnił, że twórcy „Avatar: Istota wody” chcą „po raz kolejny przesunąć granice możliwości kina”. Szczegóły nie są znane, ale pierwsza część była pokazem możliwości technologii 3D. Na targach ujawniono pierwszy zwiastun - wideo będzie pokazywane przed seansami „Doktor Strange 2: W multiwersum obłędu”.

W sumie planowane są cztery kontynuacje Avatara. Każdy film przedstawi osobną historię, ale wszystkie są podobno w pewien sposób połączone.

To nie wszystko: pierwsza część 23 września wróci do kin w odświeżonej wersji, zapewne, by przypomnieć o istnieniu marki. Twórcy obiecują odnowioną oprawę wizualną z bardziej realistycznymi efektami specjalnymi. Na razie nie wiadomo, czy pozycja pojawi się w Polsce.

Zobacz także