Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Android - ustawienia fabryczne: przywracanie, wymazywanie danych

Resetowanie urządzenia do stanu początkowego.

Przywracanie ustawień fabrycznych w Androidzie jest przydatne, jeśli chcemy przekazać telefon innej osobie lub za jednym dotknięciem usunąć z urządzenia nagromadzone dane i pozostałości po usuniętych aplikacjach.

Na tej stronie wyjaśniamy, w jaki sposób, krok po kroku zresetować telefon do stanu fabrycznego. Trzeba jednak pamiętać, że ta operacja usunie z telefonu wszystkie pliki, aplikacje i ustawienia

Uwaga: przedstawiony sposób może się nieznacznie różnić, w zależności od posiadanego modelu urządzenia.

Najpierw musimy wejść w ustawienia telefonu (1) - najczęściej mają ikonę koła zębatego. Po wejściu do ustawień szukamy zakładki system (2), która zwykle znajduje się na samym dole albo samej górze listy.

W opcjach sytemu rozwijamy listę ustawień zaawansowanych (3) i klikamy na pozycję opcje resetowania (4).

Zostaniemy przeniesieni do kolejnego ekranu, na którym wybieramy przywróć ustawienia fabryczne (5). Następnie, klikając usuń wszystkie dane (6), potwierdzamy operację i czekamy.

W czasie kasowania telefon uruchomi się ponownie i powinniśmy zobaczyć wstępne menu konfiguracji, takie jak przy pierwszym włączeniu urządzenia.

Następnie: Android - Asystent Google: jak wyłączyć

Spis treści: Android - poradnik użytkownika

Poprzednio: Android - zastrzeganie numeru: jak ukryć

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze