Skip to main content

Amnesia: Collection trafi na PS4 już 22 listopada

Dwie odsłony cyklu i dodatek.

Przedstawiciele studia Frictional Games poinformowali dziś, że już 22 listopada na PlayStation 4 trafi zestaw Amnesia: Collection.

Nabywcy otrzymają pierwszą odsłonę cyklu - Amnesia: The Dark Descent - wraz z dodatkiem Justine. W kolekcji znajdzie się także sequel wyprodukowany przez The Chinese Room, zatytułowany Amnesia: A Machine for Pigs.

Nie przedstawiono szczegółów dotyczących zestawu, ale prawdopodobnie nie przygotowano istotnych ulepszeń oprawy graficznej. Nie ma też mowy o wsparciu dla PS VR.

Zobacz na YouTube

Pierwsza Amnesia zadebiutowała w 2010 roku. To gra, która spopularyzowała gatunek horrorów z akcją przedstawioną z perspektywy pierwszej osoby.

Akcja The Dark Descent rozgrywa się w XIX wieku, w opuszczonym zamku, w którym odnajduje się pozbawiony pamięci bohater. Niedługo po przebudzeniu odczytuje list napisany przez siebe samego, który zawiera wyraźne instrukcje dotyczące wyjaśnienia tajemnicy strasznego miejsca.

Deweloperzy z Frictional Games wydali niedawno inny horror - SOMA to opowieść science-fiction, w której największą rolę odgrywa wątek maszyn i samoświadomości. Twórcy pracują obecnie nad niezapowiedzianym projektem.

Zobacz także