Skip to main content

Amazon wyda kolejne MMO. Throne and Liberty ma datę premiery na Zachodzie

Najpierw testy.

Darmowe Throne and Liberty w końcu ukaże się na Zachodzie. Amazon ogłosił, że produkcja MMORPG - zapowiedziana po raz pierwszy ponad dekadę temu - zadebiutuje 17 września na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

W planach jest także cross-play pomiędzy platformami sprzętowymi. Wcześniej - już w przyszłym miesiącu - odbędą się otwarte testy beta, zaplanowane na okres 18-23 lipca.

Azjatyckie wydanie ukazało się już w listopadzie ubiegłego roku, na razie tylko na PC i w Korei Południowej.

Throne and Liberty ma bogatą historię, co zapewne nie będzie zaskoczeniem biorąc pod uwagę fakt, że tytuł zapowiedziano jeszcze w 2011 roku. Produkcja z gatunku MMO miała początkowo stanowić sequel pierwszego Lineage, pod tytułem Lineage Eternal. Ostatecznie założenia zmieniono, przeprojektowując grę i wykorzystując przygotowane już elementy.

Zobacz na YouTube

W Korei Południowej przeprowadzono nawet zamknięte testy, już w 2016 roku. Te zakończyły się 4 grudnia tamtego roku. Słuch o grze zaginął, lecz ta powróciła rok później, już jako Project TL. Trudno zliczyć opóźnienia, a w tak zwanym międzyczasie zmieniono także silnik graficzny, najpierw z technologii napędzającej Guild Wars na Unreal Engine 4, a później na UE5.

Jeśli mowa o rozgrywce, akcja toczy się w otwartym świecie, oglądana w perspektywie trzeciej osoby. Jak na MMORPG przystało, otrzymujemy różne klasy postaci i atrakcje dla drużyn oraz przeróżne potyczki: PvP, PvE oraz połączenie obu tych formatów.

Wśród innowacji wymienić można fakt, że świat Solisum ma zmieniać się pod wpływem wydarzeń czy też pogody. Ulewne deszcze mogą na przykład sprawić, że niektóre zakątki staną się niedostępne, a błyskawice będą bardziej niebezpieczne. Pewną nowością jest także możliwość transformowania postaci w potwory, co pomocne przy lataniu czy pływaniu.

Zobacz także