Skip to main content

Amazon wierzy w Scarlett Johansson. Zagra w serialu „Just Cause”

Ale nie chodzi o gry Just Cause.

Scarlett Johansson prawdopodobnie zagra pierwszą w karierze główną rolę w serialu. Mowa o produkcji „Just Cause”, która zmierza na platformę Amazona. Dla aktorki będzie to powrót po latach do dobrze znanego jej uniwersum.

Na początku warto podkreślić, że omawiany serial nie ma nic wspólnego z serią gier Just Cause od Avalanche Studios - mamy po prostu do czynienia ze zbieżnością tytułów. Seria będzie kolejną ekranizacją książki „W słusznej sprawie” wydanej w 1992 roku przez Johna Katzenbacha.

Powieść została wcześniej zaadaptowana na potrzeby filmu fabularnego w 1995 roku o tym samym tytule, w którym wystąpił Sean Connery. 11-letnia ówcześnie Johansson zagrała wtedy córkę postaci granej przez znanego gwiazdora.

Jak informuje portal Deadline, tym razem serial „Just Cause” skupi się na historii Madison „Madi” Cowart, dziennikarki z Florydy, która ma za zadanie przygotować relację z ostatnich dni życia mężczyzny skazanego na śmierć. W trakcie realizacji materiału kobieta orientuje się, że więzień prawdopodobnie jest niewinny.

Fani Marvela utożsamiają Scarlett Johansson głównie z rolą Czarnej WdowyZobacz na YouTube

Johansson w ostatnim czasie występowała jako Czarna Wdowa w produkcjach od Marvel Studios. Pojawiła się między innymi w widowiskach „Czarna Wdowa”, „Kapitan Marvel”, „Kapitan Ameryka” czy serii „Avengers”. Posiada na koncie również dwie nominacje do Oscara za role w filmach „Historia małżeńska” i „Jojo Rabbit”.

Natomiast w przyszłym roku na dużym ekranie zadebiutują dwa tytuły z udziałem aktorki. Mianowicie „Asteroid City” w reżyserii Wesa Andersona oraz „My Mother’s Wedding”, autorstwa Kristin Scott Thomas.

Zobacz także