Skip to main content

Amazon Luna trafiło do Polski. To usługa gry w chmurze od internetowego giganta

Nawiązano też współpracę z GOG.

Amazon Luna, czyli usługa gry w chmurze od internetowego giganta, rozszerzyła swoją dostępność na trzy kolejne kraje. Od dzisiaj w ulubione gry zagramy także na terytorium Austrii, Holandii oraz Polski. Jednocześnie firma ogłosiła nawiązanie współpracy z GOG.

Na ten moment usługa daje możliwość grania w wybrane tytuły, które mamy zakupione na platformach Epic Games Store, Ubisoft Connect oraz właśnie GOG. Oprócz posiadania tytułu w swojej bibliotece musimy mieć także aktywny abonament Amazon Prime lub Amazon Luna+ (ten ostatni daje także dostęp do dodatkowych tytułów). Cena usługi Prime w Polsce to 49 złotych rocznie, natomiast subskrypcja Luna+ to koszt 39,99 zł miesięcznie.

Jesteśmy niezwykle podekscytowani partnerstwem z Amazon Luna, aby dać naszym klientom jeszcze więcej opcji wyboru co do tego, jak chcą grać. Wierzymy, że Amazon dotrzyma naszego wysokiego standardu jakości zabawy, niezależnie gdzie dana osoba korzysta z usługi. To świetna okazja, aby zaprezentować naszą platformę nowym klientom na urządzeniach Fire TV oraz Fire Tablet. To dopiero początek i będziemy dodawać regularnie nowe gry do usługi” - przekazał Maciej Gołębiewski, dyrektor zarządu GOG.

Zobacz na YouTube

Grać możemy z poziomu przeglądarki albo na przez dedykowaną aplikację. Tę możemy pobrać na komputery PC, Mac, telefony iPhone oraz Android, telewizory SmartTV firm LG i Samsung, a także całej serii urządzeń multimedialnych Amazon Fire. Usługa obsługuje kontrolery PlayStation oraz Xboxa, a także ich zamienniki innych firm. Dostępna jest także rozgrywka na klawiaturze i myszy albo używając telefonu jako kontrolera.

Firma wypuściła też własnego pada - Luna Controller - stworzonego z myślą o zapewnieniu jak najmniejszych opóźnień podczas grania w usłudze. Mogą go już kupić użytkownicy z Austrii, podczas gdy gracze w Holandii i Polski mogą na razie założyć zamówienia przedpremierowe. Ciekawą funkcją jest Cloud Direct, pozwalający łatwo zmieniać urządzenie, którego używamy jako ekranu, bez konieczności ponownego parowania kontrolera.

Zobacz także